30 листопада 2016 року відбувся круглий стіл на тему “Клітинна терапія: подбай про майбутнє сьогодні”

30 листопада 2016 року в приміщенні лекційної аудиторії кафедри нормальної анатомії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбувся круглий стіл на тему “Клітинна терапія: подбай про майбутнє сьогодні”. Організували захід члени активу Студентського наукового товариства медичного факультету №1 на чолі з головою – Оксаною Іванишин.

Результатом клопіткої роботи студентів стало тематичне висвітлення такої високоперспективної галузі лікування захворювань як терапія плюрипотентними клітинами пуповинної крові та плаценти. Доказом актуальності цього питання є переповнена лекційна аудиторія студентами різних курсів та спеціальностей нашої Аlma mater – не було навіть де яблуку впасти.

Починаючи з першої успішної операції трансплантації пуповинної крові, а саме з 1988 року, використання стовбурових клітин, виділених з пуповинної крові для терапії розширеного діапазону захворювань, прогресує, зокрема відновлення кісткового мозку, анемії, тромбоцитопенії, лейкемії та деяких інших видів ракових захворювань, неврологічних розладів, хвороби Паркінсона, Альцгеймера, склерозу, інсульту, цукрового діабету, ішемії, захворювання ШКТ (панкреатит), природженої катаракти, атрофії зорового нерва, а також омолодження в низці косметичних операцій. З огляду на спектр захворювань та факт проведення досліджень щодо використання пуповинної крові в лікуванні ДЦП й аутизму, можна вважати, що це – так званий, «універсальний» терапевтичний метод.

Детально про зберігання біоматеріалів та методику їх практичного використання розповіла представник Сімейного банку пуповинної крові «Гемафонд» Ірина Руда. За її словами, все більше і більше батьків сьогодні схильні до зберігання пуповинної крові дітей, а це свідчить про результативність та довіру до цієї методики. Клітинна терапія за допомогою стовбурових клітин пуповинної крові – це нова методика, яка постійно розвивається, вимагає багатьох досліджень та отримує нові результати. Саме тому в рамках круглого столу завдяки співпраці з Сімейним банком пуповинної крові «Гемафонд», була організована екскурсія до банку пуповинної крові, де студенти змогли ґрунтовніше ознайомитися з практичними аспектами замороження і зберігання пуповинної крові.

Приємною несподіванкою була присутність проректора з наукової роботи, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України Хобзея Миколи Кузьмича та наукового керівника Студентського наукового товариства, завідувача кафедри оперативної хірургії з топографічною анатомією, доктора медичних наук, професора Масної Зоряни Зіновіївни, які після закінчення круглого столу схвальними відгуками оцінили ініціативність і зацікавленість студентської молоді у поширенні новітніх проблем і методів їх вирішення.

oTqcnKJsNv0 pJkZHub1No0 hKo2j_niOG4 O76aEjPCmn8 CpIhAR70yK4 GJDoAVh6wy0 _pXOvBlXDzI