recoop_logoЛьвівський національний медичний університет імені  Данила Галицького є членом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (The Accociation for Regional Coopperation in the fields of Health, Science and Technology – RECOOP HST Association).

 

 

Коротка довідка

У 2006 році медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США) разом з одинадцятьма інститутами та університетами з шести країн Центральної та Східної Європи (СЕЕ) створили Консорціум регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST). У 2012 році CSMC на базі консорціуму створив Асоціацію регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST Association), яку юридично зареєстровано в Угорщині (м. Дебрецен, реєстраційний номер 4160 від 10.05.2012, TAX ID: 18299140-1-09). Президентом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології є д-р Шандор Варі (директор міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру «Cedars-Sinai», https://www.cedars-sinai.edu/Research/Research-Administration/Innovation-and-Technology-Management/Expert-Team/Sandor-G-Vari-MD.aspx).

На даний час членами Асоціації є 16 науково-дослідних інститутів та університетів з 9 країн (Хорватія, Чехія, Данія, Угорщина, Румунія, Словаччина, Україна та США):

  1. Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США).
  2. Університет імені Й.Ю. Штросмаєра, медична школа (Осієк, Хорватія).
  3. ІКЕМ – Інститут клінічної та експериментальної медицини (Прага, Чехія).
  4. Інститут макромолекулярної хімії Чеської Академії Наук (Чехія).
  5. Університет оборони, факультет військової медицини (Градец-Кралове, Чехія).
  6. Університет м. Копенгаген, фармацевтичний факультет (Копенгаген, Данія).
  7. Університет м. Дебрецен (Дебрецен, Угорщина).
  8. Університет м. Сегед (Сегед, Угорщина).
  9. Університет медицини і фармації «Кароль Давіла» (Бухарест, Угорщина).
  10. Університет м. Печ (Печ, Угорщина).
  11. Словацький медичний університет (Братіслава, Словакія).
  12. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
  13. Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України (Київ, Україна).
  14. Інститут молекулярної біології та генетики НАН України (Київ, Україна).
  15. Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України (Київ, Україна).
  16. Інститут біології клітини НАН України (Львів, Україна).

Завдання

Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC) та Асоціація RECOOP HST створили Стратегічний альянс, основою якого є високоякісні наукові досягнення окремих партнерів. Стратегічний альянс допомагає своїм членам забезпечувати якісне управління дослідженнями та інноваціями, розширювати біомедичні дослідження та підвищувати дослідницький потенціал.

Основна мета стратегічного альянсу полягає в навчанні та мотивації науковців для того, щоб лабораторії могли отримувати максимально можливі результати, а також перетворювати результати дослідження у «довгострокові результати» – комерційно доступні продукти: нові діагностичні інструменти, нові медичні пристрої та нові препарати, на користь суспільства.

Асоціація втілила у життя постійну освітню програму, а його члени організовують літні школи з управління дослідженнями та інноваціями, широко використовують можливості, що надаються курсами Всесвітньої академії дистанційного навчання Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) для викладачів, управлінського персоналу та аспірантів. Асоціація підвищує рівень успіху шляхом ліцензування інтелектуальної власності до впровадження у виробництво через створення портфелю колективних патентів та бази патентів (Patent WarehouseTM). Асоціація RECOOP HST веде реєстр інструментівдослідження (клітинних ліній, тестових наборів, антитіл, маркерів). Партнери Асоціації використовують ці інструменти дляпідвищення коефіцієнту ефективності досліджень кожної організації-учасника. Консорціум RECOOP HST створюєМіждисциплінарні дослідницькі мережі для підвищення конкурентоспроможності академічних установ-членів.

У 2012 році RECOOP HST Association інтегрувала мультидисциплінарні та мультицентричні в RECOOP Life Science Research Platform та створила 17 науково-дослідних центрів (CSMS RECOOP Research Centers, CRRS) в 7 країнах (Хорватія, Чехія, Угорщина, Польща Румунія, Словаччина та Україна).

Станом на 2018 рік проведено 12 щорічних конференцій асоціації / консорціуму «Bridges in Life Sciences»:

  • 2003 рік – Будапешт
  • 2007 рік – Печ
  • 2008 рік – Загреб
  • 2009 рік – Дебрецен
  • 2010 рік – Львів
  • 2011 рік – Братіслава
  • 2012 рік – Будапешт
  • 2013 рік – Прага
  • 2014 рік – Спліт
  • 2015 рік – Вроцлав
  • 2016 рік – Прага
  • 2017 рік – Будапешт

Матеріали конференцій, які відбулись у 2011-2013 роках, опубліковані у журналі «Biopolymers and Cell» (Інститут молекулярної біології та генетики НАН України) і є у вільному доступі за адресами:

5th Conference «Bridges in Life Sciences»

http://www.biopolymers.org.ua/content/26/2suppl/

6th Conference «Bridges in Life Sciences»

http://www.biopolymers.org.ua/content/27/2suppl/

7th Conference «Bridges in Life Sciences»

http://www.biopolymers.org.ua/content/28/2suppl/

8th Conference «Bridges in Life Sciences»

http://www.biopolymers.org.ua/content/29/2suppl/

Журнал «Biopolymers and Cell» індексується і/або представлений в Scopus, SJR (IF2011 – 0.139), Index Copernicus (ICF2011 – 5.17), BIOSIS Previews, Biological Abstracts, DOAJ, elibrary.ru, Росийский индекс научного цитирования (IF2011 – 0.205), EBSCO ,HINARI, реферативний журнал “Джерело” (Україна), Medical Journal Links, ВИНИТИ (Російська Федерація).

Програма 9 щорічної конференції «Bridges in Life Sciences» є наступною: Agenda – Workshop – Bridges 9th Conference in Split, Croatia May 27 – June 1, 2014  corrected.pdf