ЛНМУ отримав новітнє обладнання для підготовки фахівців з ортезування-протезування. Це благодійна пожертва від міжнародної організації Handicap International – Humanity & Inclusion. Початок співпраці міжнародної організації з Університетом виник з ініціативи колишньої студентки медичного факультету № 1 нашого Університету Зоряни Грицини – вона працювала проєктною менеджеркою, керуючи виконанням діяльності з захисту психічного та фізичного здоров’я, зокрема наданням підтримки лікарням на заході України. Саме вона звернулась до декана свого факультету (тепер проректора з наукової роботи), із пропозицією про співпрацю. Університет пишається своїми випускниками, їх активною громадянською позицією та пам’яттю про рідну Alma Mater.

Для того, щоб ідея перетворилася в реальність до роботи активно долучився науковий відділ (проректор з наукової роботи Вікторія Сергієнко) та відділ міжнародних зв’язків та євроінтеграції (керівник – професор Тетяна Негрич) Університету.

Відтак кафедра реабілітації ФПДО, головна база якої є у Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи отримала сучасне обладнання: 3D принтер, сканер, програмне забезпечення до них, набори для протезування дорослих з ампутаціями нижніх кінцівок, додаткові та витратні матеріали – загалом на суму майже 1 млн.350 тис. гривень. Зараз воно встановлене у відділенні реабілітації госпіталю і готове до застосування.

Як зауважив Олександр Кузнецов, технічний фахівець з протезної та ортопедичної діяльності організації HI, спершу представники виробника обладнання та технічні спеціалісти проєкту проведуть навчання з його використання  для працівників кафедр Універитету, які залучені до викладання освітньої програми “Ортезування-протезування”. А згодом новітні технології будуть служити для підготовки майбутніх протезистів-ортезистів.

Ректор ЛНМУ ім. Данила Галицького, професор Орест Чемерис підписав Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з  Handicap International – Humanity & Inclusion  та документи про отримання обладнання.

Своєю чергою ректор передав подяку міжнародній організації, яка допомагає постраждалим від війни в Україні та висловив сподівання на подальшу конструктивну співпрацю, адже, на жаль, число постраждалих від війни в Україні зростає, а отже зростає й потреба у якісно навчених фахівцях, які би надавали таку допомогу.